شرایط نگهداری

یکشنبه 10 مرداد 1400
    
بازدید: 1257
    

در عایق‌کاری به روش سرد از چسب نواری رویین ، زیرین و پرایمر استفاده می‌شود. عایق­کاری سرد به معنای استفاده از موادی است که برای عایق کردن لوله نیاز به تغییر دما نیست. در این روش با پیچیدن نوارچسب به دور لوله فلزی، لوله عایق می­شود.

نوار سرد باید در سه مرحله اجرا شود:

  1. اجرای پرایمر
  2. اعمال نوار سرد زیرین
  3. اعمال نوار سرد رویین (بسته به شرایط و نیاز پروژه)

مهمترین نکاتی که در اجرای نوارپیچی سرد باید در نظر گرفته شود، استفاده از پرسنل مجرب و متخصص برای نصب این سیستم پوشش و روش آماده سازی سطح و اعمال نوارهای ضدخوردگی می­باشد.

برای آماده سازی سطح و اعمال نوارهای ضد خوردگی شرکت سایمان شیمی می­بایست مطابق با استاندارد های AWWA C214، AWWA C209 و EN12068 عمل کرد.

آماده سازی سطح :

  1. سطح لوله قبل از اعمال پرایمر می­بایست تمیز و عاری از هرگونه گل و لای، خاک، روغن، قیر، گریس و هر نوع آلاینده دیگری باشد. در صورت وجود سطح برجسته بر روی لوله، از ابزارهای مکانیکی نظیر چکش، دستگاه فرز، برس های سیمی یا هر وسیله مناسب دیگری استفاده کرد.
  2. قبل از انجام عملیات شات بلاست، می،بایست سطح لوله مطابق استاندارد SSPC-1 از مواد شیمیایی و یا روغنی پاک باشد، برای این کار از حلال­هایی نظیر تولوئن می­توان استفاده کرد.
  3. دمای سطح لوله در هنگام عملیات شات بلاست می­بایست 3 درجه سانتی گراد بالاتر از نقطه شبنم و یا حداقل 25 درجه سانتی گراد باشد. در فصل زمستان بهتر است سطح لوله توسط مشعل گازی پیش گرم شود.
  4. بعد از فرآیند شات بلاست میزان تمیزی سطح می­بایست مطابق با استاندارد ISO 8501-SA 2(1/2) باشد.

اجرای عایق کاری نوار سرد:

شرایط نگهداری محصولات :

نکات تکمیلی: